![](http://1.bp.blogspot.com/-luXP11LdzOI/VkSbDRYhdDI/AAAAAAAACqk/J9n4uoSA6Sc/s600-rw/politia-rutiera.jpg)
În urma verificării documentelor ansamblului de vehicule, polițiștii au constatat faptul că, masa maximă autorizată a autoturismului este de 3.500 kg şi a remorcii de 2.000 kg, iar permisul de conducere, este necorespunzător categoriei din care face parte ansamblul auto.
În cauză s-a întocmit dosar penal, ce va fi soluţionat procedural.
SURSĂ ARTICOL: Newsme.ro
Niciun comentariu
Trimiteți un comentariu