Cicliştii s-au întrecut la Vatra Dornei - VIDEO

Zeci de sportivi amatori şi profesionişti au luat parte în weekend la cea de a doua ediţie a Dorna XCO, in Vatra Dornei.
Zeci de sportivi amatori şi profesionişti au luat parte în weekend la cea de a doua ediţie a Dorna XCO. În urma competiţiei care a avut loc sâmbătă la Vatra Dornei, la categoria elite au urcat pe podium Kelem Arpad de la NoMad Merisa CSTB, Attila Madaraş de la Dinamo BikeExper Racing Team, iar pe locul al treilea, de la aceeaşi echipă, s-a clasat Alexandru Stancu.

Competiţia la categoria fete a fost câştigată de Linda Trif, de la Garage Racing.

La masculin, la categoria 18-29 de ani, pe primul loc s-a clasat ieşeanul Ionuţ Roman de la Piciu Team.

La categoria 30-39 de ani a câştigat tot un ieşean, Eugen Mocanu de la HPM Cycling Team, iar locul întâi la Masters+ 40 i-a revenit lui Alexandru Vasiliu, de la aceeaşi echipă HPM Cycling Team.

CITEȘTE MAI MULTE PE: ZiarulEvenimentul.ro

Spune-ți părerea în legătură cu acest articol, mai jos sau pe facebook !