FOTBAL - Liga a IV-a: Dorna Vatra Dornei - Viitorul Liteni 1 -1

0
După ce au pierdut la masa verde meciul din etapa trecută, dornenii au încearcat să se redreseze pe teren propriu împotriva echipei din Liteni. Oaspeţii încep tare meciul şi în debutul meciului Tănase încearcă să îl surprindă pe Mierlă cu un trasor de la 20 de metri dar nimereşte bara iar 5 minute mai târziu fostul jucător al Cetăţii, Tomescu deschide scorul cu un şut din lovitură liberă de la 40 de metri. După primirea golului gazdele domină copios dar nu reuşesc să marcheze până la finalul primei reprize. De la vestiare dornenii ies mai motivaţi şi în minutul 55 Cuciureanu reuşeşte să readucă gazdele în joc cu un şut frumos de la 20 de metri, din acest moment se joacă pe contre dar nici una dintre echipe nu reuşeşte să se desprindă în învingătoare, cele două colege de clasament terminând la egalitate scor 1 – 1.

Dorna Vatra Dornei a evoluat în formula: Mierlă, Paraschiv, Szekely, Cuciureanu, Chelariu, Nemeş, Vizitiu, Hriscu, Bostan, Lupu şi Ioja.

Viitorul Liteni: Bejenariu, Cojocaru, Corneanu, Burea, Maranda, Crasu, Tănase, Scutelnicu, Tomescu, Bogdan şi Andriucă.